Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Čuk a Gek

Č+G: 4.díl - Čuk, Boženka a Wiki

Čuk a Gek
Opakování 3.dílu:
Tato část byla trochu nudnější, protože popisovala pouze idylický vztah Geka a jeho manželky - důchodkyně Máni.

         
Aby vám nebylo líto, že Gekovu manželku už znáte a Čukovu ne, prozradím, že se jmenuje Boženka a Čukovi se na ní nejvíc líbí, že když se pořádně namaže vodkou, je povolná k tomu, aby Geka mrskala důtkami.
(Z toho je doufám zřejmé, že být mrskán Boženkou je Čukova druhá nejoblíbenější činnost, hned po kšeftování.)
Pokud jste četli 2.díl našeho seriálu, víte už, že si po pádu socialismu Čuk pěkně namastil kapsu na prodeji domů v Pravdě a Lásce.
Jejich noví obyvatelé ale velice záhy zjistili, že je tam život mnohem těžší, než v jejich dřívějším obydlí, a ze všeho jejich úsilí tak jako tak rejžují stejně jenom ti, kteří sídlí někde úplně jinde. A jak asi tušíte, všichni tito nešťastníci za pár měsíců
za nemalé peníze začali odkupovat od Čuka zpět své domy, které ve Lži či Nenávisti ještě nedávno zanechali, a postupně se tam bez velké publicity stěhovali zpět.
Boženku už přestalo bavit stále počítat Čukem namamoněné peníze, a tak jej přesvědčila, že by si taky mohli svého bohatství užít. Naložili tedy kufr penězmi a vyrazili. ..
Viděli pyramidy v Egyptě, známou zeď v Číně či Niagarské vodopády, ale to všechno Čuka moc nezaujalo.
Teprve, když s Boženkou navštívili hotelový bar na předměstí Londýna (asi tušíte, proč zde chtěl Čuk opět Boženku opít), seznámili se s chlapíkem v otrhaných šatech, který obcházel s klouboukem stoly a somroval nějakou libru na pivo. Čukovi pak Boženčinou lámanou mateřštinou dojatě líčil, že žebrá a ten ten nuzný zjev má jen kvůli tomu, že jej žena díky svým dobrým právníkům při rozvodu oškubala úplně o všechno.
Čukovi se Wiki (tak se jmenoval jejich nový společník) velice zalíbil a během společného popíjení vodky úplně zapomněl na plánované radovánky s Boženkou.
Wiki byl velký znalec lidských duší, a tak z Čuka vytáhl i jeho tehdejší největším problém - že právě neví, jak dále nejlépe zhodnotit svůj balík peněz. Wiki jej přesvědčil, že nejlepší by bylo, když jej svěří jemu, a slíbil mu za to, že mu jej za dva roky a dva dny zestonásobí. Čukovi se to sice líbilo, protože to bylo o něco víc, než nabízely v té době některé banky, ale přes všechno nadšení nechtěl moc riskovat, proto mu svěřil jen pár milionů dolarů, které měl právě u sebe po kapsách. Nato se Wiki z baru rychle vytratil a druhý den ráno už si Čuk nebyl jistý, jestli setkání s ním nebyl jen sen.
V následujících měsících Čuk s Boženkou ještě navštívili všechna možná velkoměsta, kdejaké velehory, oba zemské póly a na Wikiho docela zapomněli...
Sotva se ale ze všech těch cest vrátili domů, nestačili se divit, čí usměvavý ksichtík se na ně zubil ze všech novin, televizních reklam, časopisů, plakátů apod. Jak již asi tušíte, nebyl to nikdo jiný, než jejich londýnský kamarád Wiki.
A jak to všechno nakonec dopadlo? O tom snad zase někdy příště...
02.02.2000
?subject=Č+G: 4.díl - Čuk, Boženka a Wiki'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
V tomto serálu vystupují pouze fiktivní postavy - záměrná podobnost s určitou konkrétní osobou, žijící v současnosti či minulosti, nebyla hlavním cílem autora.
přístupů od 18.4.2004: 5471

© Jaromír Suchý 1999 - 2015