Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Čuk a Gek

Č+G: 2.díl - Čuk obchoduje s realitami

Čuk a Gek
Opakování 1.dílu:
Dozvěděli jste se, jak se Čuk a Gek Serjoginové ocitli ve své nové vlasti - jejich tatík geolog v ní pomáhal instalovat mírové jaderné zbraně. A protože se tam mládencům zalíbilo, oženili se, přijali nová jména Novák a Horák a usadili se v malebné vesničce Krásno (to jsem tuším minule zapomněl napsat). Také už víme, že Čukovým nejoblíbenějším koníčkem bylo kšeftování.
A protože má toto náročné řemeslo u některých lidí stále ještě nádech určitého kouzla či tajemna, pokusíme se dnes poodhalit roušku toho, jak se správné kšefty dělají, resp. jak je dělal Čuk.
         
Nedaleko od Krásna jsou další obce: Pravda, Láska, Lež a Nenávist. Za socialismu v Pravdě nežil skoro nikdo - jenom Mirek Dušín, pár kněžích a dva nebo tři chartisti, v Lásce také skoro nikdo - jenom pár hippies, výstředních umělců a sexuologů, zato ve Lži i Nenávisti bylo doslova narváno.
  No a tak - když jednoho dne Čuk viděl v televizi, jak Maďaři stříhají dráty na hranicích s Rakouskem, okamžitě pochopil, že se něco děje.
Za všechny prachy, vydělané na předchozím prodeji ruské elektroniky, a manželčino věno skoupil spoustu domů a pozemků v Pravdě i Lásce (byly v té době ještě úplně za babku - koneckonců to byly stejně všechno převážně ruiny)  
Krátce na to měl ale zatracenou smůlu, protože na přechodu tchánovým zánovním autem oddělal chodce. Byl naprosto šokovaný z toho, že má poškozené auto, na které chudák tchán musel přečkat dlouhý pořadník a několik nocí ve spacáku před Mototechnou. Místo toho, aby okamžitě rychle ujel, naříkal tak dlouho, až ho policajti sebrali a strčili do chládku.
I při té smůle se na něj trochu usmálo štěstí, protože obýval celu s jedním zneuznaným spisovatelem. Velice rychle se spřátelili, protože zjistili, že oba mají nějaké domy v Pravdě a domluvili se, že by bylo dobré to tam trochu oživit. Vztah to byl krátký, protože spisovatel šel za pár dní na svobodu, ale o to pevnější. Za pár cigaret, které na Čukovi neustále somroval, mu při loučení slíbil, že na něj nikdy nezapomene.
A také to dodržel. Sotva se mu podařilo dostat do médií, okamžitě začal své nemovitosti zhodnocovat sloganem, že Pravda a Láska musí zvítězit nad Lží a Nenávistí (věděl, že právě tam žijí největší boháči, které chtěl nalákat do Pravdy a oškubat). A když se konečně dostal na vysněný trůn, nezapomněl ani na Čuka a okamžitě mu udělil amnestii (společně s ním ale věnoval svobodu i mnoha tisícům dalších muklů - už se asi nedozvíme, jestli jim všem dlužil nějaká cigára, nebo jenom chtěl, aby Čukův případ nebyl moc nápadný).
Čukovi nastaly ty pravé žně. Všichni chtěli najednou bydlet v Pravdě nebo Lásce, ceny všeho tam letěly nahoru, a tak Čuk skoro všechno, co tam vlastnil, rychle s obrovským ziskem prodal. Jako správný obchodník ale věděl, že peníze musí kolovat, proto za babku zároveň odkupoval od nových majitelů jejich původní nemovitosti ve Lži či Nenávisti.

A co mezitím dělal Gek? O tom, milí čtenáři, zase někdy příště...

15.12.1999
?subject=Č+G: 2.díl - Čuk obchoduje s realitami'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
V tomto serálu vystupují pouze fiktivní postavy - záměrná podobnost s určitou konkrétní osobou, žijící v současnosti či minulosti, nebyla hlavním cílem autora.
přístupů od 18.4.2004: 5261

© Jaromír Suchý 1999 - 2015