Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Čuk a Gek

Č+G: 3.díl - Gek a Máňa

Čuk a Gek
Opakování 2.dílu:
Dozvěděli jste se, jak Čuk rozjel své první větší kšefty a co bylo vlastně v pozadí první masové presidentské amnestie. A protože už se jistě zvědavostí nemůžete dočkat, co dělal v té době Gek, je to tady....
       
Gek byl vždycky mnohem skromnější než Čuk a taky kšeftování mu bylo cizí. Ze všeho nejvíc miloval spánek a tak nebylo divu, že si našel vhodné povolání nočního hlídače. Přes den pospával doma 
a v noci v práci.  Časem ho to ale i tam přestalo bavit, protože nesnášel, když ho někdo budí (ráno ho budila směna, která továrnu hlídala přes den).
Docela mu tedy přišlo vhod, když v továrně během jeho noční služby proběhla divoká privatizace a z jedné z hal se za jedinou noc ztratilo 30 soustruhů a tak mu velitel závodní stráže nabídl rozvázání pracovního poměru výměnou za 12-ti měsíční odstupné. Gek po chvíli váhání souhlasil a šel spát domů. Tedy k Máně. Máňu jestě moc neznáte - před svatbou s Gekem to byla bezdětná vdova, která celý život pracovala v továrně u pásu.
 
V manželství byli oba spokojeni. Gek, protože už byla Máňa v důchodě a mohla se mu tak celý den věnovat - vařit a chodit pro vodku.
Máňa byla zase šťastná, že se má o koho starat. Nebyla sice moc bohatá (to víte, v té době se ještě za práci u pásu moc neplatilo), ale Gekovi její důchod stačil. Nikam nejezdil, barevnou televizi měl ještě z Moskvy, a tak jediné, co mu scházelo, byla pořádná vodní postel.
Ta byla sice strašně drahá, ale Gek se těšil, že až Máňa umře, najde si další vdovu, Mánin domek prodá a za utržené peníze si koupí nejen vodní postel, ale i televizi s dálkovým ovládáním a video.

Ale dočká se skutečně v dohledné době její smrti? Na to si holt budete muset opět nejméně měsíc počkat...
12.01.2000
?subject=Č+G: 3.díl - Gek a Máňa'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
V tomto serálu vystupují pouze fiktivní postavy - záměrná podobnost s určitou konkrétní osobou, žijící v současnosti či minulosti, nebyla hlavním cílem autora.
přístupů od 18.4.2004: 5197

© Jaromír Suchý 1999 - 2015