Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Na stopě

Nejsme přece žádní podvodníci...

To alespoň tvrdí pan Milan Šťastný ml., hlavní organizátor festivalu Zámostí. Čirou náhodou jsem ale narazil na to, že na serveru Ministerstva kultury ČR je uvedeno, že firma Kapucín a.s. (dnes v konkursu), jejíž byl pan Šťastný v té době ředitelem, obdržela v roce 1999 od státu dotaci 30 tisíc na pořádání festivalu Zámostí.

Na serveru www.justice.cz se ale každý může přesvědčit, že firma Kapucín a.s. nikdy neměla v obchodním rejstříku zapsáno podnikání v oblasti kultury, takže je velmi podivné, že vůbec od ministerstva kultury podobnou dotaci mohla dostat. Další prapodivnost je v tom, že jestli organizátoři Zámostí v roce 1999 skutečně věnovali z výtěžku festivalu škole Cyrilometodějská 20 tisíc korun, nedali jí ani tolik, co ve stejné době obdrželi jako dotaci na festival Zámostí od státu!!! (Méně znalým bych měl asi sdělit, že ministerstvo kultury podporuje výhradně ztrátové projekty a to maximálně do výše 50% nákladů - ziskové akce tedy nepodporuje!) Musím uznat, že vnutit ministerstvu kultury představu, že festival byl ztrátový, vycucnout na něj od státu dotaci, a přitom mít 300 tisíc zisk - to musel být docela slušný výkon.

Jsou či nejsou-li pan Šťastný a jemu spříznění organizátoři Zámostí podvodníky si tedy každý může velice snadno zodpovědět sám...
21.02.2001
?subject=Nejsme přece žádní podvodníci...'>Jaromír Suchý
přístupů od 18.4.2004: 4717

© Jaromír Suchý 1999 - 2015