Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Masíčko

Miss Internet potřetí

Po čase jsem opět zavítal na stránky soutěže nejinteligentnějších krasavic, abych zjistil, co nám pan Fikáček připravil v tomto ročníku. Velmi mile jsem byl překvapen z toho, že se skutečně poprvé v historii v letošních pravidlech objevila i podmínka používat legální programy k tvorbě soutěžních prací. To, co se nepodařilo mně samotnému - tedy přesvědčit pana Fikáčka o nutnosti zařazení tohoto bodu (dodneška mi na několikrát opakovaný námět vůbec neodpověděl) - zvládli zřejmě sponzoři, na které jsem se v uvedené věci také obrátil (možná s touto problematikou souvisí i to, že zatímco vloni byly uváděných sponzorů soutěže desítky, letos jsou tam zatím jen dva sirotci). Bohužel je to tentokrát jediná příznivá zpráva.

V pravidlech opět zůstává podmínka, že soutěžící inteligentky souhlasí s tím, že si pan Fikáček bude archivovat všechny jejich e-maily, aby se v nich mohl neomezeně přehrabovat (možná to bude zajímat Úřad pro ochranu osobních údajů - asi se zkusím zeptat, co na to říkají tam) a i nadále je součástí pravidel, že soutěžící (bez ohledu na umístění - tedy i úplně poslední) se zavazují panu Fikáčkovi platit po dobu jednoho roku "výpalné" ve výši 25% z příjmů, získaných díky internetu (i když toto by mohlo být také považováno za příznivou zprávu, protože vloni to bylo dokonce 30%).

Poslední novinka je ale asi nejsilnějšího kalibru - dozvěděl jsem se totiž od přímého svědka, že pan Fikáček k získávání "dušiček" pro tuto svou ryze komerční akci nejméně v jednom případě zneužil své pozice vysokoškolského vyučujícího předmětu informatiky na Přírodovědecké fakultě UK na principu: "děvčata, přihlásíte-li se do mé soutěže Miss Internet, nebudu vám dělat žádné problémy se získáním zápočtu". A to považuji za hnus.

Protože už jsem se na několika www stránkách v poslední době setkal s upozorněním, komu doporučují jejich tvůrci dávat svůj hlas v této missí soutěži (a všechny tyto rady směřovaly na jedinou osobu), mrknul jsem se, co je zač, a musím se připojit: buďte tak hodní a dejte alespoň jeden hlas soutěžící Bohumile Kulichové (nebo alespoň navštivte její soutěžní stránky - její poezii si také určitě okamžitě zamilujete).
30.06.2001
?subject=Miss Internet potřetí'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
...pokračování...

Magazín Pátek Lidových novin, který vyšel v pátek 13.7., se věnuje na str. 12 až 17 těm, kteří mají problémy kvůli své genialitě. Jedním z nich je i náš pan Fikáček. I když je celý text především věnován sdružení Mensa, jenom tak mimochodem se dozvídáme,že pan Fikáček je úspěšný podnikatel, který má největší příjmy ze soutěže Miss Internet. Na Karlově universitě by se proto možná už konečně mohli zamyslet nad tím, jestli je opravdu pro školu takového formátu důstojné, aby její prostory sloužily někomu jako náborová kancelář na získávání dušiček pro výnosné komerční aktivity.
15.7.2001


přístupů od 18.4.2004: 5085

© Jaromír Suchý 1999 - 2015