Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Masíčko

Ještě jednou k soutěži Miss Internet

Uvědomil jsem si, že by můj první článek o soutěži nejinteligentnějších krasavic Miss Internet mohl někomu znechutit toto klání či jejího majitele. (Hlavní otazník byl z mého pohledu v tom, že pravidla soutěže nepodmiňují tvorbu soutěžních presentací použitím legálních programů - a mé tehdejší zjištění skutečně neodbytně vnucovalo podezření, že nejen vítězka, ale i další finalistky skutečně získaly své pocty trochu nesportovně.) Pan Fikáček - majitel soutěže - byl asi z mého článku natolik smutný a nešťastný, že mi ani na opakované žádosti o jeho stanovisko k tomuto problému nikdy neodpověděl. Abych jej tedy pro změnu trošku rozveselil, rozhodl jsem se mu (zcela nezištně) pomoci odstranit uvedené otazníky alespoň v příštích ročnících sám.

Napadlo mě, že zakopaný pes bude určitě v těch, kteří celou akci platili (tzn. sponzoři a nejrůznější partneři.) Ti by jistě chtěli, aby soutěžní stránky byly co nejpřitažlivější a navštěvovalo je tak co nejvíce čtenářů, a moc je nezajímá, za jakou cenu toho bylo dosaženo. (Asi drtivá většina z vás jistě uzná, že stránky, které obsahují např. atraktivní FLASHovou animaci - jako např. ty od vítězky loňské soutěže - jsou pro presentaci čehokoliv velmi přitažlivé. "Bohužel" už je ale není možno v žádném případě vytvořit např. Wordpadem, který je zadarmo.)

Obrátil jsem se proto na deset náhodně vybraných firem, které byly uvedeny na hlavní oficiální stránce soutěže jako její sponzoři nebo reklamní partneři, s dotazem, zda neuvažují o tom, podmínit svou budoucí sponzorskou účast závazkem všech účastnic používat pouze legální softwarové produkty. (Předpokládal jsem, že si přitom sponzoři možná poprvé vážně položí otázku, jestli je pro ně skutečně přínostné podílet se na oceňování umění někde něco ukrást nebo obejít nějaká pravidla - v tomto případě především trial verzí programů.)

A jak to dopadlo? (Stanoviska firem budu samozřejmě aktualizovat - pokud se ještě rozhodnou je změnit nebo doplnit.)

Za firmu Microsoft - nepochybně nejvlivnějšího sponzora - mi na výše zvýrazněnou otázku odpověděl přímo generální ředitel pro ČR Jiří Devát (odpověď je v časopise Computer 1/2001 na str.12):

Microsoft

AutoCont (2.2.2001)
Sponzorem byl i Microsoft. Mozna, ze i presto, co uvadite, to bylo pro nej prinosne. Dekujeme, za nazor, predal jsem jej odpovednym lidem z  nasi strany.
Ing. Martin Černík


QUO (20.2.2001)
Děkuji za připomínku a zkusíme ji realizovat.
Josef KOKTA, jednatel Quo, spol. s r.

BillBOARD CZ (10.2.2001)
...ackoli jsem z vyjadreni finalistek nedospel k nazoru, ze by jich DRTIVA vetsina pouzivala nelegalni software, jsem presvedcen, ze tato podminka by mela byt standardni soucasti podminek souteze a budeme ji proto vyzadovat.
Dekuji za Vasi myslenku
Michal Matula


Mladý svět
(na email z 10.2.2001 zatím nikdo neodpověděl)

SGI (13.2.2001)
... jsme samozřejmě pro používání legálního softwaru. Při příští naší aktivitě vzhledem k Miss Internet Váš dotaz vezmu v úvahu.
L.Mára


AV MEDIA (14.2.2001)
Ano, budeme o tom uvažovat.
Petr Barcal


FISCHER (14.2.2001)
z této cestovní kanceláře mi sdělili (p.Gabriela Nováková), že s akcí Miss Internet už spolupracovat nebudou (nemusí to mít ale žádnou souvislost s problematikou mého dotazu).

PETRA Bijoux
(na email z 10.2.2001 zatím nikdo neodpověděl)

Vypadá to zatím slibně. Nejméně 5 firem bude (pokud dodrží slovo) v příštím ročníku Miss Internet chtít přidat do soutěžních podmínek závazek použití legálních programů. To by snad na přesvědčení organizátorů (kterým zatím tato problematika byla evidentně naprosto lhostejná) mohlo stačit. Zdalipak mi za pomoc při očištění dobrého jména své soutěže alespoň poděkují?
20.02.2001
?subject=Ještě jednou k soutěži Miss Internet'>Jaromír Suchý
přístupů od 18.4.2004: 5412

© Jaromír Suchý 1999 - 2015