Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Masíčko

Náš ÚOOÚ nepovažuje email za osobním údaj

V dubnu jsem se obrátil na Úřad na ochranu osobních údajů s dotazem, zda koumáci, kteří sbírají z www stránek emailové adresy (např. proto, aby na ně mohli posílat spam - podobně jako to dělá zástupce firmy Diderot s.r.o. pan Vaněk), musí podobné aktivity také oznamovat tomuto úřadu. Teď, po čtvrt roce, se tam konečně nějaká úřednice probudila, a za nějakého pana doktora mi odpověděla:

Thread-Topic: Dotaz - shromazdovani emailovych adres

Je evidentní, že v daném případě se zřejmě nebude jednat o porušní zákona o ochraně osobních údajů. Internet a www stránky jsou médium veřejně přístupné, a z pohledu ochrany os. údajů jsou to údaje zveřejněné a veřejně přístupné. Navíc je velmi sporné, zda lze www stránky případně e-mailové adresy vůbec považovat za jeden z identifikátorů. Podle našeho názoru anonymně získané e-mailové adresy vůbec nejde spojit s konkrétní fyzickou osobou Pokud např. by adresa našeho Úřadu zněla kukačka.cz, tak vůbec nevíte, s kým komunikujete. Je zřejmé, že internet nepochybně skýtá spoustu ekonomických možností, nicméně jen velmi obtížně lze takovou činnost postihovat, zejména v případech, kdy údaje, které se vám zdají osobní, vůbec osobní ve smyslu zákona o ochraně os. údajů vůbec být nemusí. Prostě proto, že je nelze spojit s konkrétní fyzickou osobou.
JUDr. Bartík, ÚOOÚ
To jsou věci... Takže, milí spameři, máte zelenou! Email - alespoň podle tohoto našeho nejvyššího ochránce soukromí - v České republice vůbec není osobním údajem, protože je to zřejmě jenom takové neuchopitelné nic, které ani nelze spojit s konkrétní fyzickou osobou! V tomto světle se pak ale vůbec nemusíme divit, že náš stát je asi jediný na světě, který šiřitele spamu dokonce i finančně podporuje, a nám nezbývá, než jen spamerům pogratulovat, jak se jim podařilo na ÚOOÚ v paní Sklenářové nasadit pěkné kukaččí vejce (jen by to asi ve vlastním zájmu neměla každému tak provokativně připomínat).
22.07.2001
?subject=Náš ÚOOÚ nepovažuje email za osobním údaj'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 8028

© Jaromír Suchý 1999 - 2015