Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Masíčko

AKR.CZ - opravdu unikátní výměnný reklamní systém

Především "díky" satanistům ze serveru Necenzúra jsem se nedávno začal více zajímat o výměnné reklamní systémy. Nejjednodušší způsob, jak si služby každého z nich prověřit, je samozřejmě jejich využívání "na vlastní kůži".

Jednou z těch dosud méně známých služeb, které jsem našel, je akr.cz. Vzhledem k tomu, že je opravdu "unikátní", pokusím se ji proto trochu více přiblížit.

Už titulní strana musí jistě navnadit každého, kdo to myslí s výměnou bannerů seriózně. Cituji:

Jedinečnost systému Akr.cz spočívá v důrazném a  důsledném uplatňování daného Kodexu reklamy tak, že se do reklamní plochy poskytnuté serverem nedostane taková reklama, která by kazila image provozovatele serveru. Jiné systémy sice deklarují totéž, ale v praxi jsou pak správci systému natolik benevolentní, že mnoho poskytovatelů reklamní plochy hledá alternativu, která bude důraznější v etických nárocích na plakáty vpuštěné do systému.
To jsou moji lidé! zaradoval jsem se a vstoupil jsem do části registrace. Neměl jsem absolutně nic proti kodexu reklamy a pravidlům systému a za souhlas s těmito pravidly - tzn. jejich "Podmínkami" a "Kodexem" a za svou registraci jsem získal 5 tisíc jejich kreditů.

Vložil jsem si HTML kódy, obdržené od akr.cz, na několik svých stránek, vyzkoušel, jestli se správně zobrazují, zadal do systému svůj banner, a tím to pro mě bylo vyřízeno.

Po dvou dnech mě ale čekal šok: přestože jsem neporušil absolutně žádnou z jejich Podmínek ani Kodex, akr.cz se mě rozhodl vyloučit ze systému a 5000 impresí mi klidně šlohnul. (Vzpomněl jsem si přitom na citát z jedné z Cimrmanových her: "na Vánoce jsme dostali jablko, a na Štěpána jsme ho pak museli vrátit...") Ani na můj dvakrát opakovaný dotaz mi ale správce systému neřekl, proč přesně mě z něj vyloučili - jen obecnou formulaci, že prý moje stránky jsou "pod čarou".

Přiznám se, že mi v tom případě docela uniká smysl výměnného systému, který má nyní zřejmě jen 5 (pokud budu počítat i akr.cz, tak celkem 6) aktivních členů a o další až tak moc nestojí. (Přitom při registraci si musíte vybrat zařazení z 19 kategorií - byla by tedy obrovská náhoda, kdybyste ve své kategorii nebyli úplně sami, a měli tak šanci propagace na příbuzných serverech).

Pokud ale máte zájem o propagaci na stránkách akr.cz, aktivnistudium.cz, terra-vina.cz, housle.cz, anglictinarehor.cz a fotograf.host.sk, a vaše stránky nejsou "pod čarou", máte šanci...
16.05.2002
?subject=AKR.CZ - opravdu unikátní výměnný reklamní systém'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 5177

© Jaromír Suchý 1999 - 2015