Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Masíčko

Na českém internetu se toulá tajemný Belzebub

V nepříliš známé vyhledávací službě sestava.cz jsem náhodou narazil na takovýto odkaz:a zaradoval se: sláva, tak je na světě další spřízněná duše, která mi pomůže dát něco v naší prohnilé společnosti do pořádku. Na stránce, kam odkaz www.necenzura.srocz.com směřoval, však nebylo prakticky nic:modifikace ukradeného Cibulkova názvu Necenzurované noviny, ksichtík jakéhosi frustrovaného podnikatele, který má asi problém prodat svoje ležáky, a vysvětluje si to údajnou korupcí, a  tajemné řeči o nějaké údajné redakci serveru, která tu korupci zaručeně vypátrá. (Obsahem serveru jsou však výhradně reklamy a ukradené agenturní zprávy - reklamy dokonce zabírají často drtivou většinu plochy stránek, na několika odkazech na hlavní stránce mi IE naprosto reprodukovatelně ve stejném místě normálně vytuhnul. Na řadu odkazů se nedá dostat, protože to chtělo jakousi registraci, která se však nedala provést: výborný fór, bojovat proti cenzuře cenzurováním návštěvníků!) To vše doplněno hrubými pravopisnými chybami a tykáním čtenářům.

Napsal jsem proto správci serveru své zklamání nad sliby, které nesplnili.

Jeho odpověď mě dočista šokovala: nějaký arogantní fracek, který se neumí ani podepsat, mi ještě začal nadávat za Voříška (teď už vím, že při jeho čtení asi správně pochopil, že takové hajzlíky, jako je on, občas Voříšek pronásleduje a kouše).

Zde je moje odpověď a tady to, co mi přišlo zpět. Správce serveru se v něm tentokrát podepsal jako Petr Belzebub (tak vida, už mám co dočinění se samotným peklem...) Na serveru Min. vnitra je databáze příjmení, používaných v ČR, ale Belzebuba jsem mezi nimi nenašel... (jsou uvedena příjmení, jejichž četnost je alespoň 4 - Satanáši jsou tedy u nás buď jen tři, dva, jeden, nebo nejspíš žádný...

Ještě jsem samozvanému Satanovi sice i na tohle odpověděl, ale už mi pomalu docházelo, že za celým serverem "necenzura" stojí pouze jeden či dva vyčuránci, kteří téma korupce používají jen k tomu, aby si namastili vlastní kapsu (např. neoprávněně získanými kredity v reklamním systému, jehož pravidla nestoudně porušují).

Napsal jsem také současně i mládenci, který se z titulní stránky "necenzura" zubil, abych jej upozornil na to, že je možná někým zneužíván. Od něj už jsem se ale odpovědi nedočkal (z čehož zatím usuzuji, že v tom samozřejmě jede taky).

Můj milý Satanáš mi sice neodpověděl, ale místo toho mi anonymně přispěl do návštěvní knihy Voříška nářkem, že jsem ho, chudáčka, "udal" stížností za jeho nekalé praktiky službě billboard.cz.

Tím se mozaika vcelku složila: podnikatel Karel Schwarzbach, spolumajitel stotisícového sro-čka, kšeftujícího se stravenkami a reklamou na nich, měl asi problémy: jeho firma zřejmě nebudí moc důvěry svým nepatrným základním jměním, a tak má potíže získat větší zakázky. Buďto on sám nebo někdo z jeho kompliců (nejspíš správce jeho www stránek gastroticket.cz?) přijdou na to, jak z toho: založí si zcela nový server, který se bude tvářit jako nezávislý bojovník proti korupci a cenzuře. Hlavním cílem však zřejmě nebude boj proti cenzuře či korupci, ale především kresba svatozáře okolo podnikatelele Káji (a každá špína je k získání vlivu dobrá). Božský Kája se jistě časem stane hrdinou nového serveru, všichni si jej oblíbí, a další zakázky na stravenky a reklamu na nich budou zakrátko v kapse - kdo by si dovolil nepodpořit bojovníka za tak ušlechtilé ideály?!

Musím uznat, že zatím jim to vychází. Satanáš si už za pár týdnů provozu serveru stačil podvodně nasbírat desítky tisíc kreditů v billboard.cz, které se zajisté ještě jednou budou hodit.

Kopie stránky, sejmutá 18.3.2001 (reklamní systém billboard.cz přitom nepovoluje dát na jednu stránku 4 reklamní plochy současně, navíc celková plocha všech reklam musí být menší, než 20% plochy informací - tady jsou naopak pouze na pár procentech plochy texty - navíc jen opsané agenturní zprávy)Pokusíte-li si vytvořit účet, abyste se dostali k dalším informacím, objeví se varování, že na stránku nemáte přístup, s velkou reklamou - přitom billboard.cz zakazuje dávat reklamu na podobné stránkyTady měl původně text příspěvku končit - v té chvíli jsem ale zjistil, že existuje ještě jedna "necenzura", a sice na adrese www.srocz.com, která má trochu jiný vzhled, trochu jiné texty a je stejně přeplácaná reklamami, navíc obsahuje další prohřešky - třeba dva proužky reklamy systému billboard.cz těsně pod sebou, což tento systém také zakazuje.Tak mu běžte, pekelníkovi, taky pomoci nasbírat nějaké kredity - za každou zhlédnutou stránku mu jich věnujete 4 až 7. (Můžete si dokonce vybrat mezi dvěma různými provedeními stránek, což je rarita, která jistě stojí za návštěvu.) A hlavně: kupte si od Gastroticketu nějaké stravenky, ať z toho ten, kdo se tolik obětuje, a "bez ohledu na své osobní zájmy pracuje pro občany", taky chudák něco má...
21.03.2002
?subject=Na českém internetu se toulá tajemný Belzebub'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
...pokračování...

Netušil jsem, že bezprostředně po zveřejnění příspěvku o tajemném Belzebubovi budu mít tu čest od něj obdržet další email:
From: "Admin" < admin(zavinac)gastroticket.cz>
To: <j.suchy(zavinac)vorisek.cz>
Subject: Re: necenzura ...
Date: Thu, 21 Mar 2002 11:10:59 +0100
Dovoluji si Vám nabídnout speciální nabídku serveru NeCenzura, již za 1.500 Kč měsíčně získáte plnou technickou podporu na žluté lince, registrace v ceně, články bez reklam, povolený zápis článků a navíc možnost získat fazole za přečtení článku. Autorizované počítadlo Top List s přesnou statistikou přístupů.
Váš Belzebub
Tohle jsem fakt dostal, nekecám...
21.3.2002 21.25 hod.

...pokračování...

Jak jsem již avizoval v diskusním fóru, stěžoval jsem si na Belzebubovy praktiky správci systému BillBoard.cz. Ti mu zřejmě promluvili do duše - výsledkem však bylo to, že dva ze 4 bannerů v BB pouze nahradil bannery v systému newLinx (přitom newLinx má ještě mnohem přísnější omezení - reklama na jedné stránce nesmí mít více, než 70kB, pekelníkovy stránky přitom v té době obsahovaly až 190 kB! reklam - a samozřejmě nulový obsah). Využil jsem tedy páteční návštěvy výstavy Linuxworld, abych se ve stánku BillBoard.cz zeptal, zda jim takové satanášovo počínání nevadí. Asi to nebylo zbytečné, protože ze stránek "necenzura" poté zmizely alespoň ty dva pruhy newLinxu. Abyste si udělali představu, jak taková optimální "stránka podle necenzury" vypadá, vytvořil jsem vám její přibližnou podobu - velmi doporučuji se na ni podívat. (Můžete si tím vynahradit to, že pravidelní - tj. alespoň 1x za měsíc - čtenáři Voříška prakticky nemají možnost vidět na těchto stránkách žádné reklamy, nemusí se tak teď už případně cítit ochuzeni.)

Pokud už jste se dost nabažili reklam, můžeme pokračovat...

Reklamní systém textlink.cz, uvedený i na "stránce podle necenzury", je další kuriozita, týkající se činnosti "necenzury". Pekelník má totiž na stránkách "necenzura" pro tento systém použit kód s ID=1916, na který si sbírá kredity. Odkaz pro tento kód 1916 je:ale v textlinku zařazen v kategorii "ZÁBAVA", mezi stránkami, zabývající se zveřejňováním vtipů, což mi tedy vůbec vtipné nepřipadá, a opět to naprosto diskredituje lživé slogany o údajném boji proti korupci.

Odkaz z předchozího obrázku navíc směřuje na neexistující stránku, resp. na stránku, na které nic není:A protože systém textlink umožňuje bez jakéhokoliv omezení přesouvání nakřečkovaných kreditů z účtu na účet, může si pekelník za kredity z necenzury potom propagovat úplně cokoliv.

Na textlinku jsem našel ještě jednu zmínku o necenzuře, ale i ta je ostudná:(Zvláštní slovo, ta kotupce. Jeho závěr hezky naznačuje, koho za jeho tvorbou asi můžeme hledat.)

Vrátím se ještě jednou na firemní stránky Gastroticketu. S překvapením jsem zjistil, že dokonce i tam řádí nějaká třetí! "necenzura". I tady je stejný Belzebubův "rukopis", doprovázený nevalnou úrovní češtinyA i tentokrát se satanáš nepodepsal. Už se ale nevydává za statečnou redakci, ale pro změnu za statečné sdružení:Asi už nikoho nepřekvapí, že mezi 60 tisíci registrovanými občanskými sdruženími v ČR samozřejmě neexistuje žádné s tímto názvem.
24.3.2002

V současnosti provozuje server textlink.cz někdo jiný, takže odkazy, týkající se tohoto serveru, již nejsou aktuální.
4.3.2004
přístupů od 18.4.2004: 6043

© Jaromír Suchý 1999 - 2015