Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Tak nám zastupitelé konečně schválili územní plán Okříšek...

Občas se v předpovědích mýlím, ale tentokrát jsem se trefil do černého!
Jak jsem už před 6 týdny předpověděl, náš starosta opravdu nechal opět hlasovat o tomtéž návrhu územního plánu bez jakékoliv změny znova a tentokrát mu to vyšlo! Těžko říci, jestli to bylo tím, že zastupitelé souhlasili, aby měli už konečně pokoj, nebo jen proto, že někteří z nich konečně procitli a pochopili, jak je plán geniální. Jediným starostovým argumentem, kterým stejný plán obhajoval, bylo, že jej vypracovali profesionálové a není prý možné, aby do něčeho tak složitého mluvili obyčejní lidi, kteří tomu nejsou schopni rozumět.

V každém případě tady ale přesto zůstalo mnoho ale, např.:
- v každé normální obci či městě se snaží vyřešit hlavní tranzitní dopravu vyvedením úplně mimo obydlené části. Okříšský územní plán je "průkopnický" v tom, že se např. na trase Jihlava - Přibyslavice nejenom nesnaží vést dopravu mimo obytné části (přitom by se tak cesta v tomto směru, vedená po okolních polích, dokonce zkrátila), ale naopak dnešní trasu, která vede obydlenými částmi obce, skoro zdvojnásobí a přibudou na ní nejméně tři další kritická místa (že by snaha rozšířit okříšský skanzen průmyslové revoluce i o skanzen socialistického územního plánování?)
- předkladatelé územního plánu se nikdy nijak zvlášť nenamáhali domluvit s vlastníky pozemků, kterým ve svém návrhu přisoudili úplně jiné využití, než by si představovali jejich majitelé, takže jestli budou zastupitelé chtít něco podstatnějšího z plánu prosadit, bude muset dojít k desítkám případů vyvlastňování a tak nevím, jestli mám mít radost, že už nejsem postižen sám a vidím, že nejenom svoboda slova, ale i ústavou zaručené právo na rozhodování o vlastním majetku je u nás v Okříškách zatím jen pár písmenek na cáru papíru.

Ale ať jenom nehaním - někdo určitě schválení územního plánu přivítal s radostí. Například jistý šikovný spekulant, který zavčas stihl zkoupit ta správná pole na okraji obce v jedné z mála lokalit, kde obec naplánovala výstavbu rodinných domků, a teď je bude moci prodat za mnohonásobek ceny jako stavební parcely. To, že pro plán hlasoval i jeho bratranec v zastupitelstvu, je jistě jen náhoda, která s tím nijak nesouvisí.
07.05.2000
?subject=Tak nám zastupitelé konečně schválili územní plán Okříšek...'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4777

© Jaromír Suchý 1999 - 2015