Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

U P O Z O R N Ě N Í
Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Diskuse není moderována, provozovatel serveru si však vyhrazuje právo odstraňovat příspěvky vulgární, propagaci fašismu, komunismu a rasismu a také neplacené reklamy.
Provozovatel serveru by uvítal, kdyby se diskutující především věnovali obsahu textu, ke kterému svůj diskusní příspěvek přidávají.

Hlavní strana > Diskuze ke článku:
Dekádníček č.2


Řadit příspěvky od nejstaršího k nejnovějšímu
Řadit příspěvky od nejnovějšího k nejstaršímu

Příspěvek ze dne: 27.04.2005 14:24:02
IP:193.179.245.120  
Jméno: Petr
Předmět: Dotaz

Pisete : "Můžete se sice dočíst, že v Okříškách existuje nějaký občan s nějakým internetovým serverem,". Tim myslite sebe ? Vy preci nemate svuj server, ale pouze webove stranky. Server patri spolecnosti Arachne Labs.

Příspěvek ze dne: 27.04.2005 19:03:07
IP:194.228.79.218  a218-79.dialup.iol.cz
Jméno: Jaromír Suchý
Předmět: Že by další František Čech?

Nerad bych zabředl do podobného hraní si se slovy, ke kterému mě tady před časem jen pro své pobavení vyprovokoval někdo, kdo se podepisoval jako František Čech - tehdy se to týkalo slova doména - proto jen krátce a doufám naposledy:
Je možné, že si každý slovní spojení "internetový server" vykládáme jinak - já jako soubor vzájemně souvisejících dat (nemusí to být jen www stránky, ale přece i hudba či programy ke stažení), umístěný na internetu, který patří jeho majiteli, vy asi jako nějakou plechovou krabici. Nebudu Vám to brát. Můžete si být ale jistý, že když se rozhodnu přemístit svůj internetový server Voříšek z Arachne Labs kdykoliv kamkoliv jinam, těžko mi v tom někdo zabrání. Arachne Labs je pouze technický správce mého internetového serveru. Arachne Labs patří disk, na kterém jsou data umístěna, ale nikoliv data samotná. Pokud ale máte lepší označení, jak nazvat vzájemně propojený soubor dat na internetu, klidně jej můžete uvést do praxe.

Příspěvek ze dne: 30.04.2005 12:09:20
IP:193.179.245.120  
Jméno: Petr  email: pjsoft@volny.cz
Předmět: Ne zadny dalsi FC

Bohuzel oznaceni "internetovy server" je mezi laickou verejnosti dost rozsireny, ale neznamena to, ze je spravny v asociaci, kterou mame oba na mysli. WEB stranky nejsou jen ciste HTML, ale i obsah, ktery je z techto stranek linkovan. To o cem se bavime my je webovy prostor na hostingovem serveru ... zjednodusene webovy prostor, nebo take internetovy prostor domeny. Server (pripadne serverova farma) je hardwarove zarizeni na kterem se poskytuje prave ten prostor pro internetove prezentace apod. Pririvnal bych to k pronajmu auta ... muzete rikat, ze mate sve auto, ale to neni pravda, protoze Vas je jen benzin v tom aute, ale ne cele auto. Je mi jasne, ze ne kazdy musi rozumet vsemu a ja jiste nerozumim mnoha vecem ve ktery se Vy citite jako ryba ve vode. Proto jsem Vas upozornil na faktickou chybu ve Vasem clanku.

Příspěvek ze dne: 01.05.2005 10:44:11
IP:82.99.180.158  net.okrisky.cz
Jméno: Jaromír Suchý
Předmět: Máte pravdu, k chybě z mé strany došlo

Chyba byla v tom, že jsem zaměnil text pana Ryšavého, který psal o "webových stránkách", zatímco já jsem to reprodukoval jako "internetový server" - měl jsem se držet původního textu a pak by podobný spor nevznikl.
Jinak si ale za svým výkladem slovního spojení "internetový server" jako ucelený soubor dat stojím. Data přece nemusí být vůbec nijak nalinkovaná na webové stránky - můžete mít přece např. server, na který je výhradně FTP přístup a jednotlivé datové soubory (např. s hudbou) nikam na "webové" stránky prolinkované nemusí být, přesto je to také "internetový server". To, co asi myslíte Vy, má spíše označení "webhostingový server".
Jinak to přirovnání s autem moc nesedí. Cena benzínu v nádrži je v relaci k ceně pronajatého auta zanedbatelná, kdežto u dat na nějakém harddisku je to přesně obráceně - cena onoho "železa" je zpravidla zanedbatelná v porovnání s cenou dat, která jsou na něm nahraná. A ta data patří jejich autorovi či majiteli, nikoliv majiteli disku.

* Jméno:  
Email:    
Předmět:  
* Zpráva:  
Z důvodu ochrany fóra před spamem opište prosím níže uvedené kontrolní číslo a do dalšího pole napište malými písmeny kontrolní slovo (těleso, které pobývá přes den na obloze a svítí - na 6 písmen)
* kontrolní číslo: 197
* kontrolní slovo:
* povinné položky© Jaromír Suchý 1999 - 2015