Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Blog

Dekádníček č.2

Omlouvám se - trochu jsem přecenil své síly, když jsem doufal, že se mi podaří zachovat 10-ti denní interval svého poznámkového 'deníčku'. Dnes tedy poznámky od 11.4. do 21.4.

pondělí 11.4.
V Unipletu proběhla valná hromada. Byl jsem z ní docela špatný. Jednak na to všichni drobní akcionáři kašlou – byli jsme tam jen 3: zástupkyně většinového majitele, předseda zkorumpovaných odborů Unipletu a já. Byl jsem dočista šokován z toho, že si Američané z firmy Monarch (92% Unipletu jim patří od loňského podzimu) do představenstva a dozorčí rady dosadili stejné lidi, kteří Uniplet v roce 1999 a 2000 vytunelovali – tedy Žádníka, Valentu či Svobodu. Nechápu, o jakou hru tady jde, ale nedělám si už žádné iluze, že bych mohl ještě někdy z této firmy dostat za své akcie jakékoliv dividendy. V každém případě bylo na valné hromadě rozhodnuto o snížení základního jmění o 90%, tj. z necelých 300 milionů na necelých 30 milionů (o tom, že by se na uhrazení stamilionových ztrát mohli osobně finančně podílet i manažeři firmy, kteří ji tak zadlužili, nepadlo ani slovo) a začal rozprodej nemovitostí firmy – zatím za 8,6 milionů pouze kotelna, o kterou má zájem TTS.

úterý 12.4.
Dominik Hašek byl kdysi jistě vynikající brankář. Bohužel teď nějak nezvládá svou novou roli sportovního důchodce. Před časem při rekreačním sportování brutálně zmlátil protihráče tak, že si za to vykoledoval trestní stíhání, dnes dal v MF Dnes čtenářům hádanku, zda trpí sklerózou či extrémní arogancí: v rozhovoru o hokejovém týmu Pardubic
MF Dnes 12.4.2005 str.32
totiž tvrdil že už osobně nezná nikoho z hráčů ze současného mistrovského týmu Pardubic.
MF Dnes 12.4.2005 str.32
Kapitán Pardubic Dopita byl ale přitom jeho spoluhráčem na olympiádě v památném Naganu. Nezdá se mi možné, že by tam spolu tři týdny žili, sehráli řadu zápasů a přitom se osobně nepoznali. Je pravda, že Haškovy desítky milionů dolarů z NHL nikdo jiný z Pardubic na kontě nemá, nicméně i tak si myslím, že by si Jiří Dopita alespoň nějakou formální Haškovu úctu zasloužil a nemusel by být tak opovržlivě přehlížen.

Při hledání něčeho úplně jiného jsem narazil na nedávno zveřejněnou informaci o výsledcích testů, které si nechala provést britská vláda: GM plodiny škodí životnímu prostředí. Zdalipak to vezmou úředníci v EU vážně?

čtvrtek 14.4:
Ve filmovém klubu v Třebíči jsem si odpoledne s 5 dalšími diváky vychutnal americký film Vesnice. Byl skvělý! Zvlášť ta pointa...

pátek 15.4.
Městská knihovna v Třebíči je chvályhodně aktivní – tentokrát spolupořádala se "Zdravým městem" Třebíč besedu o kultuře. Zastoupení bylo velice reprezentativní:
účastníci besedy
zleva: předsedkyně stud. parlamentu K.Kočišová, starosta Třebíče M.Mašek, ředitelka kulturního střediska KVIZ p.Hanáčková, místostarosta p.Číhal, předseda kulturní komise p.Samek
ředitelka knihovny M.Dočkalová
a ředitelka knihovny M.Dočkalová
Z optimistických zpráv, které zde zazněly, to bylo např. zprovozňování nového divadla (bohužel ale není vyřešena otázka parkování) - zbývá utratit na vybavení ještě nějakých 10 milionů (prostavěno bylo 190). Debata se poté rozvířila především o vhodnosti blokovat třebíčské náměstí pivními slavnostmi.
Prvek černého humoru vnesla přítomná zástupkyně třebíčského studentského parlamentu. Omlouvala nepřítomnost redaktorů ze studentského časopisu Rozhraní, protože si museli jet do Prahy převzít za svůj časopis nějaké ocenění. Už předtím jsem si vzal na přečtení nejnovější číslo tohoto dvouměsíčníku, abych se příležitostně podíval, jestli se v něm něco změnilo.

sobota 16.4.
V podvečer jsme vyrazili na kole do asi 20 km vzdálených Loukovic (mezi Šebkovicemi a Čáslavicemi) na docela netradiční bigbítovou přehlídku FARK FEST. Netradiční byla jednak slabším obsazením (písně od Tří sester či Visacího zámku bych si raději poslechl v originále, než v podání začínajícího zábavového souboru 4 PSI, další kapely MUSCULUMUS, BETON či RATS OF THE DARK se sice svou hudbou samy bavily dobře, ale nějak se jim to nepodařilo přenést na hrstku diváků), tak i zpestřením ve formě takřka plesové tomboly (vstupenky byly slosovatelné). Jediná kapela, která dokázala více zaujmout, byl SLYZ BAND z Moravských Budějovic. Škoda, že jsem si zapomněl vzít foťák, protože kulturní dům v Loukovicích je velice hezký stejně jako přilehlá "rodinná" hospůdka. Přehlídka měla asi velmi schopného manažera, protože na plakátu bylo uvedeno snad 15 sponzorů, kteří svými reklamními panely obsadili obvod sálu. Úloha sponzorů mi ale není jasná, protože všechny kapely hrály zadarmo, resp. za svačinu.

neděle 17.4.
Po upozornění jednoho z čtenářů jsem udělal pořádek v odkazech na stránce Fanklub Mumie (za více, než rok od poslední úpravy už polovina odkazů přestala být platná). Pokud máte nějaké nové poznatky o současné činnosti profláknutého internetového darebáka Zdeňka Cendry, tak sem s tím!

pondělí 18.4.
Po delší době jsem navštívil krajské stránky sociální demokracie a stránky pana Ryšavého, abych se dozvěděl něco nového ze soc-dem zákulisní vládní "kuchyně". Moc důvodů k radosti jsem ale opět neměl. ČSSD na Vysočině otevřeně navrhuje spolupráci s komunisty - jinak se totiž nedá interpretovat jejich sobotní usnesení o menšinové vládě vedené S. Grossem. Už předtím totiž prezident Klaus tvrdil, že žádnou menšinovou vládu neumožní a vládu v čele s Grossem by tak mohla smluvně podpořit jedině KSČM.
To, jak jsou v panu Ryšavém zažrané totalitní praktiky krásně ilustruje jeho úvaha na téma poklesu cen akcií ve fondech Pioneer. Svými čtenáři manipuluje obdobně, jak kdysi psalo třeba Rudé právo o Chartě 77. Můžete se sice dočíst, že v Okříškách existuje nějaký občan s nějakým internetovým serverem,
ze stranek zdenekrysavy.cz
ale že by na můj příslušný text, týkající se okolností nákupu našich akcií udělal odkaz, jej ani nenapadne. Co kdyby si to někdo náhodou skutečně přečetl? Je "samozřejmé", že nejen z jeho osobních stránek, ale ani z oficiálních stránek okrisky.cz nesmí vést na Voříška ani jeden odkaz, aby se snad nedejbože někdo další zbytečně nedozvěděl konkrétní fakta o špinavostech na naší radnici. Proč by měl být někdo neveselými informacemi zbytečně znervózňován, když všem přece musí ke šťastnému životu bohatě stačit to, jak mu všechno dění u nás pan Ryšavý a jeho PR úderka informačně předžvejká. Jinak – pokud jde o ty naše akcie, rád bych panu Ryšavému připomenul, že tehdy byly zásadní problémy především v tom, že se podvodník Tvarůžek vydával za finančního poradce a všichni mu na to skočili, a že náš starosta utratil obecní milióny bez souhlasu zastupitelstva (vypadá to, že přes tolik let v politice pan Ryšavý asi dodnes nepochopil, že náš právní řád je založen na tom, že právní akty nejdou uzavírat se zpětnou platností - tedy samozřejmě ani to, že starosta svévolně utratí peníze mimo rozpočet a zastupitelstvo mu to dodatečně schválí).

čtvrtek 21.4.
Na obecním úřadě odehráli 16. díl černé komedie, nazvané zasedání obecního zastupitelstva. Starosta měl jako už tradičně dobře připravený scénář, skvělý kompars a opět se vše odehrálo bez zájmu veřejnosti. Jen jedinkrát jsem jej trochu vyvedl z rovnováhy, když jsem navrhl, aby se do usnesení dalo i to, že zastupitelstvo bere na vědomí, že se Josef Kula hlásí k osobní zodpovědnosti za případnou ztrátu 8,6 milionů v souvislosti s pokutou za náš zbytečný a hnusný poldr. I když předtím hrdě prohlašoval, že se k odpovědnosti za průšvih hlásí, protestoval proti tomu, že by měl případnou škodu osobně nahradit.
Druhým zpestřením bylo, když jsem se ptal pana Ryšavého, kdeže je ten počítač, na který před půlrokem dostala obec dotaci z Fondu Vysočiny, aby na něm byl v přízemí obecního úřadu internet pro veřejnost. Tak prý jej má zatím pan starosta schovaný ve studiu kabelové televize a slouží zřejmě jen jemu a jemu blízkým kamarádíčkům. Z veřejnosti o jeho existenci zřejmě nikdo nic nesmí vědět a panu Ryšavému to připadá normální. Vůbec nechápe, proč by počítač, zaplacený krajem pro službu veřejnosti, měl skutečně sloužit k přístupu na internet nějakým sprostým občanům? Schovanému v kulovizním doupěti je mu přece mnohem lépe!
22.04.2005
?subject=Dekádníček č.2'>Jaromír Suchý


přístupů: 6092    diskusních příspěvků: 4    poslední: 01.05.2005 10:44:11


© Jaromír Suchý 1999 - 2014