Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Věřte - nevěřte (zprávy agentury JPP)

Šance na další prestižní cenu pro Okříšky!

Česká pobočka renomované zahraniční agentury SHOCK - INVEST předběžně nominovala jako jeden z pěti nejodvážnějších investičních počinů roku 2003 v  České republice i projekt tzv. motoristické zóny v Okříškách. Okříšky tak mají šanci, že se opět budou moci zviditelnit a pyšnit i čestným titulem BAF 2003.

Agentura SHOCK - INVEST se specializuje na investiční poradenství a analýzy rizikových investičních počinů. Svými cenami BAF (Blind Alley Foundation - tj. nadace slepých uliček) odměňuje ty investory, kteří za své peníze opět přezkoumávají ony cesty vývoje, které se již dříve ukázaly jako slepé. (Někomu se možná může zdát podivné odměňování něčeho, co bylo naprosto zbytečné, pracovníci agentury jsou však přesvědčeni, že by ono úsilí mělo být oceněno už proto, že tím ostatním opět potvrdili, že slepá ulice je opravdu slepá, a tak jim ušetřili nemalé náklady.)Louku mezi kravínem, železniční tratí na Třebíč a rybníkem Pilňák, na které se dříve jen tak bezúčelně popásával hovězí dobytek, získala Obec Okříšky za hubičku od Pozemkového fondu ČR, rozdělila ji na 6 stavebních parcel a vyzvala podnikatele, aby tento prostor co nejvíce zkulturnili, neboť podle představitelů Okříšek pasoucí se krávy do moderní vesnice nepatří, protože stejně jen celý den žerou, neumí chodit na záchod (kadí jak a kde se jim zachce), smrdí, protože se vůbec nemyjí, poletují kolem nich mouchy a navíc nikdo neví, proč se teď tak často jen pro své povyražení nakazují smrtelně jedovatou BSE.

Původně se projekt v Okříškách jmenoval "Průmyslová zóna I", ale naštěstí si tamní radní díky předchozím vynikajícím zkušenostem se spolupořádáním soutěže Rally Vysočina včas uvědomili, že nikoliv rozvoj zemědělství či průmyslu je zárukou budoucího rozkvětu moravského venkova, ale je to především motorismus se vším, co k němu patří, proto se "Průmyslová zóna I" zavčas transformovala do originální investiční akce "Motoristická zóna I".

První čtyři uchazeči projevili zájem postavit na louce u kravína autoservisy (a jeden pořádně velký servis již bezprostředně vedle delší dobu stojí), a tak se osvícení okříšští radní rozhodli tematicky sjednotit celý prostor a v souladu s moderními trendy v ČSSD propagovaného tzv. trvale udržitelného rozvoje by na posledních dvou volných parcelách rádi viděli ještě autobazar a autovrakoviště (ostatní podnikatelé v motoristickém oboru ale nemusí zoufat - autosalóny s novými vozy a benzínové pumpy získají levné stavební pozemky v již nyní připravované Motoristické zóně II mezi železniční tratí na Znojmo a prodejnou stavebnin).

Potencionální zájemci o uvedené druhy podnikání na posledních dvou volných pozemcích v lokalitě Motoristická zóna I se mohou přihlásit na obecním úřadě v Okříškách - cena je zatím velmi příznivá: 75Kč/m2 a případným udělením titulu BAF 2003 se taková investice jistě ještě bohatě zúročí.

Projekt Motoristická zóna Okříšky I mimo agentury SHOCK INVEST již podpořil i náš stát (dotace na vybudování inženýrských sítí), společně s Asociací českomoravských krematorií (vyhlášením unikátní akce: sleva 15% na všechny služby pro ty, kdo zahynou během tohoto a příštího roku následkem automobilových nehod na území kraje Vysočina - pokud se tak stane při soutěži Rally Vysočina je sleva dokonce 50%!). Díky těmto unikátním slevám tak Motoristická zóna I může pomoci dokonce i těm, kteří auto vůbec nemají.
01.03.2004
Agentura JPP


přístupů: 6650    diskusních příspěvků: 1    poslední: 15.03.2004 21:45:55


© Jaromír Suchý 1999 - 2014