Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Blog

Dekádníček č.1

Aby se na těchto stránkách alespoň něco pravidelně dělo, rozhodl jsem se volně navázat na někdejší rubriku "předkrm". Svého času to bylo 1x za měsíc takové volné shrnutí běžných okolních událostí - teď to zkusím se zkráceným intervalem zhruba 10 dnů. Dnes tedy "střípky" z doby od 1. do 10.4.2005

pátek 1.4.2005
V pořadu "Host do domu - Jak to vidí", který běžel na Českém rozhlase 2 dnes ráno, Jiřina Jirásková v rozhovoru klidně tykala redaktorovi ČRo Aleši Cibulkovi, zatímco on jí vykal. No, nevím, přišlo mi to dost divné. Co si pamatuji, tak automatické tykání komukoliv bylo takovým průvodním dorozumívacím znakem komunistů na všech úrovních – asi je Jiřina Jirásková takovým prostředím odkojená a považuje podobné arogantní chování k ostatním za samozřejmé. I když je fakt, že třeba na internetových diskusních fórech, chatech, hrách apod. je tykání také běžné a nikdo se nad tím nepozastavuje – možná tam teď Jiřina Jirásková tráví většinu času a tak nevnímá drobný rozdíl mezi tím, kdy courá po netu a kdy něco žvatlá k národu z rádia.

sobota 2.4.
V klubu "Béčko" v Třebíči hrála kapela Jolly Joker a byl to skvělý nářez. Jediná slabina byla jako už tradičně v tomto klubu pod novým provozovatelem V. Bartošem v posunutí začátku o hodinu později. Na plakátech byl sice uveden ve 21, kapela byla v tu dobu připravena, připraveni byli i diváci, jen provozovatel bránil kapele hrát, než mu hosté napřed nezkonzumují (stanovené?) připravené množství alkoholu. My, vesničané, co musíme utíkat před půlnocí na poslední vlak, tak ale díky tomu vždycky v tomto klubu o kus koncertu přijdeme. V zájmu ochrany spotřebitelů by tedy mělo asi být na plakátech uvedeno časů více, např: 18.00 – otevření klubu, 19.00-20.30 ladění a zvučení, 21.00 oficiální start povinné konzumace, 22.00 skutečný začátek koncertu.

pondělí 4.4.
Zima již asi skončila a tak jsem v sobotu na kole vyměnil zimní pneumatiky za letní a začal do práce jezdit "po svých". Je to šílené, co se zase kolem cest povaluje všelijakých odpadků a ještě šílenější je i to, že si jejich úklid cestáři zase přestavují tak, že je rypadlem rozmetají na okolní pole – jak jsem o tom již kdysi dávno psal.
Nevěřím moc na to, že by někdy ze světa zmizeli hňupové, kteří neví, kde mají svou popelnici, ani na to, že by mohli zaneřáděné okolí silnic čistit třeba nezaměstnaní v rámci veřejně prospěšných prací. Ještě tak relativně nejlepším lékem jsou myšlenky, prosazované některými ekologickými organizacemi: aby byly zálohované úplně všechny obaly – tedy i ty tzv. nevratné (a já bych doplnil, že nejen PET láhve, ale třeba i plechovky od piva, konzervy či kelímky od McDonalda). V takovém případě by se jistě příkopy odpadky plnily méně a i ten zbytek by časem vysbírali bezdomovci, aby měli na živobytí.
V klubu Hájek byla osvětová beseda se Zdeňkem Zapletalem a Radimem Uzlem, nazvaná Sexmise.
zapletal a Uzel
Celé to pojali velmi zábavně. Dr. Uzel říkal, že to s naší mladou generací vidí optimisticky (pokles potratů za 15 let o 70%, výskyt HIV-AIDS 100x méně, než na Ukrajině atd.). A jako perličku připomněl některé dotazy, na které se jej ptali dopoledne deváťáci třebíčských škol: dominovaly prý otázky na orální sex a vyholování pohlaví.

úterý 5.4.2005
Ráno byla na výpadovce přímo u našeho domu přejetá žába.
přejetá žába
Samozřejmě, že tudy skoro nikdo nejezdí předepsanou padesátkou – při ní by se asi hopsající ropuše dalo ještě vyhnout. Našemu starostovi se to zdá ale i tak málo, a chtěl by navrhovanou přeložkou v centru obce rychlost projíždějících vozů ještě zvýšit.
Dceruška dnes psala maturitní písemku z češtiny. Nevím, nevím – mám z toho trochu obavy. Ta dnešní mladá generace je tak zkažená, že vůbec nečte – raději se jen na všechno kouká v kině či TV (a je naštvaná, že ve scrabble se "staříky", odkojenými knihami, stále prohrává), dohromady nepíše (romantická psaníčka nahradily SMS-ky) a neuvěřitelně zhrubla. Je bohužel pravidlem, že základem nejen chlapeckého, ale i dívčího slovníku dneška jsou klíčová slova "nasrat", "vysrat", "posrat", "na hovno" a bohužel i podstatně peprnější.

čtvrtek 7.4.
Byl jsem pracovně v Praze (na výstavě Amper 2005) a trochu mě překvapilo, že tam už je jaro v plném proudu a dost toho kvete,
Praha
protože u nás v Okříškách stále nic podobného nezačalo.

pátek 8.4.
Přiznám se bez mučení, že papežův pohřeb jsem nijak zvlášť neprožíval - rozhodně ne tak, že bych se na něj musel dívat v televizi ať už živě či ze sestřihu. Spíše se ztotožňuji s tím, co o něm psaly Britské listy - a sice že jeho snaha bojovat proti používání preservativů i v místech, kde má 50% obyvatel AIDS, má charakter genocidy, díky které zbytečně umírají milióny nevinných.
S rodinkou jsme si večer vyrazili za kulturou - na film Skřítek. Byla to taková veselá taškařice a neškodná lidová zábava. S trochou nadsázky bych řekl takový "Kameňák beze slov a bez sexu".

sobota 9.4.
S tím smetím kolem cest v okolí Okříšek je to fakt hrozné.
cesta na Zašovice
To asi opravdu jen pánové a dámy na naší současné radnici si můžou naprosto vážně myslet, že sem do Okříšek budou houfně přijíždět turisté, aby se tady pokochali nedozírnými zcelenými lány, ohyzdnými poldry, památníkem na počest ruských okupantů a u důchodčína se nalokali plnými doušky zápachu z prasečáku. Na našem "náměstí" před spořitelnou si od potulných prodejců koupí jako suvenýr za stovku "pravé" kožené boty, za 4 Kč ponožky a za 10 Kč kalhotky nebo podprsenku. Poté si v (dosud neexistující) půjčovně kol nějaké vyzvednou a při toulkách po okolních cyklostezkách budou zbožně obdivovat rozmlácené cesty a hromady odpadků,
cesta na Heraltice
které se všude kolem silnic válí. A to až si naši družstevníci postaví tu novou otevřenou jímku na 2000m3 kejdy, to bude teprve bomba, která bude turisty přitahovat jako magnet!


11.04.2005
?subject=Dekádníček č.1'>Jaromír Suchý


přístupů: 6399    diskusních příspěvků: 1    poslední: 14.04.2005 21:00:55


© Jaromír Suchý 1999 - 2014