Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
O serveru | Mapa stránek | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Blog

Dekádníček č.8

Od 12.6. do 20.6.2005. Tentokrát na téma počítače s internetem pro veřejnost, návštěvy z Itálie a výletu do Třebelovic

pondělí 13.6.
Dnes je velký den: na obecním úřadě v Okříškách se vedle kopírky objevil počítač s internetem pro veřejnost. Je sice jen s nějakým starým malým monitorem, ale je to lepší, než - jak se říká - "drátem do oka". Radnice se tím zatím vůbec nepochlubila a tak jsem byl asi první z veřejnosti, kdo si jej vyzkoušel, protože paní Šípová, která za jeho využívání vybírá peníze, ani nevěděla, kolik má přesně chtít. "Drobný" problém je samozřejmě v tom, že ten počítač s internetem pro veřejnost měl být na našem obecním úřadě k dispozici občanům už vloni v září a ne až teď po mnoha mých urgencích. (Doteď jej měl totiž někde zašitý náš starosta Kula pro sebe a své přátele a radnímu Ryšavému, který dotaci z Fondu Vysočiny na něj kdysi vyřizoval, to připadalo jako naprosto v pořádku.) Další "drobný" problém je i v tom, že zatím nikdo neví, ve které době bude vlastně onen "počítač pro veřejnost" skutečně veřejnosti k dispozici. Obecní úřad má jenom 2x za týden odpoledne "úřední hodiny" do 16:30, takže když nějaký běžný občan např. od 7:30 do 16:00 pracuje, nemá prakticky žádnou reálnou možnost si na obec na "internet pro veřejnost" zajít. Pokud by skutečně měl někdy náš obecní úřad sloužit občanům (tj. přizpůsobit se jejich potřebám), měl by onen internet pro veřejnost být k dispozici veřejnosti každý všední den nejméně do 18 hodin a také alespoň pár hodin i o víkendu – např. v sobotu dopoledne. To by ale naši radnici samozřejmě musel řídit někdo úplně jiný a úplně jinak, než dnes.

středa 15.6.
V Okříškách se objevily na počet delegace z italského družebního města San Pier d'Isonzo italské vlajky. Na obecním úřadě bych to ještě pochopil, ale proč musela italská vlajka viset i u naší turistické atrakce číslo jedna – památníku, postavenému na počest ruské okupace a oslavu kolaborace s ruskými okupanty v roce 68 - to moc nechápu...

pátek 17.6.
Udělal jsem si odpoledne na kole menší výlet do Třebelovic (vesnice mezi Jemnicí a Moravskými Budějovicemi), protože jsem se chtěl na vlastní oči podívat na místo, kde se má v závěru srpna konat trošku větší bigbítová akce, na kterou jsem slíbil pořadatelům udělat propagační internetovou stránku. Vcelku to tím směrem znám, protože jsme i tam často jezdili hrávat s okříšským Sokolem soutěžní zápasy stolního tenisu, a tak jsem se během cesty ani moc nezdržoval koukáním do mapy. Při sjíždění prudšího sjezdu od Budkova mi v kapse zapípal mobil a tak jsem zastavil a s hrůzou četlNo málem jsem se polekal, že jsem opravdu zabloudil a v nestřeženém okamžiku přejel i asi 20 km jižně vzdálenou hraniční řeku Dyji... Zajímavé je, že když jsem se vracel domů, žádná SMS-ka, kterou by se se mnou rakouský operátor také rozloučil, už nepřišla.

Hlavní hvězdou koncertu, který v třebelovické stodole proběhl ten večer, byla kapela Majklův strýček (Michael's Uncle).

Majklův strýček

Bohužel tam bylo jen pár desítek diváků, takže tomu scházela potřebná atmosféra.

sobota 18.6.
V podvečer jsem jenom 2x na chvilku nakoukl do areálu za požární zbrojnicí, kde probíhala družba s Italy. Přivezli si s sebou dokonce živého harmonikáře.Byl jsem docela překvapen množstvím vystavených pohárů, které získali naši hasiči v posledních letech na soutěžích.Za organizaci podobných setkávání a vzniklou neformální družbu je potřeba všechny zainteresované pořadatele a jejich spolupracovníky pochválit, protože čím více se budou naše děti a občané setkávat se "západními" cizinci, tím rychleji se jednou dočkáme toho, že i k nám do Okříšek konečně dorazí "západní" politická kultura a i radnice v Okříškách jednou bude sloužit občanům obdobně, jak je to běžné všude v civilizovaném světě.

pondělí 20.6.
Tak o  víkendu dvacítce elitních policajtů zdrhnul další nebezpečný podezřelý a nadřízení těch policajtů byli ještě ke všemu tak hloupí, že dva dny tajili, že jim neutekl pěšky, ale ve skutečnosti odjel černou oktávií. Už skoro ani nemá smysl psát o tom, jaká je to pro naši policii v pořadí už asi dvoustá ostuda za poslední roky a že policejní prezident by po ní měl automaticky podat demisi.

22.06.2005
?subject=Dekádníček č.8'>Jaromír Suchý


přístupů: 6112    diskusních příspěvků: 1    poslední: 23.06.2005 22:24:46


© Jaromír Suchý 1999 - 2014