Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Předkrm

Předkrm prosinec 2001

Tak, a máme tady zimu a sníh...

Přišlo to všechno letos nějak rychleji, takže jsem ani nestačil vykopat a uskladnit všechnu mrkev ze zahrádky.
Z těch trochu radostnějších zpráv bych rád uvedl:
- zprovoznění nových stránek občanského sdružení Práce a vztahy na adrese www.vztahy.org
- postupné rozbíhání oborového serveru www.ponozky.com (samozřejmě budu vděčný za jakékoliv připomínky k oběma těmto serverům, pokud si někdo najde čas se tam podívat)

Méně veselých zpráv je trochu více:
- Nějaký cyklistický "kolega" mi z kola, opřeného venku u našeho domu, ukradl počitadlo. To je jeden z neklamných důkazů, jak už pomalu i Okříšky získávají "výhody" města.
- 22.listopadu jsem si na vlastní kůži poprvé vyzkoušel, jaké to je, vymáhat po nějakém dlužníkovi u soudu peníze. Po více, než roce, jsem se totiž dočkal prvního stání projednávání jedné ze svých žalob. Dlužník použil tu nejjednodušší fintu - k soudu se nedostavili svědci, které si nadiktoval, a tak bylo jednání odročeno. Předpokládám, že k příštímu jednání zase pro změnu pro náhlou nemoc nepřijde právní zástupce protistrany. A až se po dvou či třech letech konečně všichni sejdeme a já vyhraju, nebude mi to nic platné, protože dlužník jako subjekt už nejspíš nebude existovat. Ale jinak musím říci, že se mi u soudu líbilo: je to takové hezké čisté pracovní prostředí, je tam klid, lidé jsou na sebe milí, a  protože vám ve vchodu do budovy odeberou i kapesní nože, máte jistotu, že vás tam nikdo nepřepadne či neunese.
- Mnohem méně příjemné prostředí už bylo ve čtvrtek 29.11. na zasedání zastupitelstva Okříšek. Zastupitelé si opět zahráli na zpupné panstvo a vykašlali se na projednávání záležitostí, které jsem po nich chtěl - tedy analýzu ztráty, způsobené panem Tvarůžkem, a zabránění šíření anonymních poplašných zpráv v naší kabelové televizi (už víceméně lidovou tradicí se stalo to, že rada "přirozeně" opět nezveřejnila tuto část programu jednání zastupitelstva). Abych to napsal úplně přesně: zastupitelé nic z toho, co jsem chtěl, neprojednali, ale do usnesení si přesto přijali doslova "projednali jsme ...". Aby se nějak využil čas, "ušetřený" neprojednáním uvedených dvou záležitostí, jeden ze zastupitelů demonstrativně přečetl celý text článku, který jsem napsal do posledního čísla Zpravodaje z Okříšek (šlo o to, že redakce Zpravodaje je nešťastná, jak málo lidí je jim ochotno do něj přispívat, a tak jsem potenciální autory nabádal, aby se tam nebáli psát). Prohlásil, že ho to uráží (aniž by uvedl cokoliv konkrétního, co jej v mém textu uráží) a vítězoslavně dodal, že bych měl vyhledat psychiatra (možná tím chtěl zdůraznit, že ten, kdo v Okříškách vyžaduje, aby zastupitelé plnili svůj zastupitelský slib, musí být jedině úplný blázen).
- Další nemilou záležitostí tento týden se stalo to, že jsem se nechal "v nedbalkách" zastihnout červem Aliz - omlouvám se těm z vás, kteří jej zase dostali ode mě, naštěstí je naprosto neškodný - blíže na toto téma píšu jinde.
Přeji vám všem hezký klidný prosinec a vánoční svátky.
02.12.2001
?subject=Předkrm prosinec 2001'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 4636

© Jaromír Suchý 1999 - 2015