Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Čuk a Gek

Č+G: 12.díl - Gek na brigádě

Čuk a Gek
Opakování:
Geka Horáka známe především jako povaleče, který celý den tráví v posteli koukáním na televizi a přežívá pouze díky péči manželky Máni a jejímu důchodu. Blíže jsme se s tím mohli seznámit ve třetímdevátém díle našeho seriálu. Máňa už se od té doby zcela zotavila z operace, ale Gekovi nastala jiná, horší komplikace.
         
Gek u nemocné televize Bohužel žádná věc nefunguje věčně (zvlášť, když pracuje denně od rána do večera) a tak se stalo, že jednoho dne Horákovým těžce onemocněla televize. Nikde už ten starý ruský křáp nechtěli opravit a tak byl Gek postaven před nelehký úkol - získat peníze na novou.
Nejprve to chtěl opět zkusit v továrně, kde už dříve spával na vrátnici, ale bezpečnostní agentura, která teď objekt strážila, o něj neměla zájem.
Naprosto zdrcen si šel proto zlepšit náladu do hospody a tam potkal známého z bývalého ruského okupačního vojenského prostoru (kde dříve s rodiči bydlel) - Vasila, Vasil který shodou okolností právě sháněl někoho chrabrého na jednodenní - prý skvěle placenou - brigádu. Hned si plácli a Gek ještě dostal instrukce, co všechno bude potřebovat.
Na místo brigády dorazili ještě za tmy.

Na méně frekventovaných ulicích Gek s Vasilem rozkopali chodník a v batozích odnosili dlažební kostky na málo nápadná místa, která Vasilovi vždy někdo nahlásil pomocí vysílačky (průjezdy, málo využívané popelnice apod.).
Po rozednění si oba nasadili speciální pracovní oděvy (bundu s kapucí a šátek přes obličej), vycpali se molitanem, do batohu nabrali ještě pár kostek a kamenů a vyrazili na druhou část brigády.)
Na ulici už stál kordon policistů a proti nim dav demonstrantů, oblečených podobně jako Gek s Vasilem, skandující různá hanlivá hesla. Vasil s Gekem se vmísili mezi demonstranty a křičeli totéž, co všichni ostatní. Po pokynu, který po chvíli dostal Vasil vysílačkou, začali oba naši brigádníci házet na policii kamení. Gek měl velkou sílu a tak nebylo divu, že po jeho zásazích se policisté začali kácet zkrvavení k zemi. Po dalším pokynu z vysílačky se Gek s Vasilem rychle schovali v nejbližším domě a krátce na to mamutí policejní komando pozatýkalo všechny demonstranty.
Sotva se vzduch vyčistil, přesunuli se oba na další místo, kde se situace přesně opakovala. Takhle plodně (kamenováním policistů a rozbíjením aut a sanitek) jim proběhl celý pracovní den, po setmění si ještě vzali baseballové pálky a ukázali zkoprnělým poklidným chodcům, kteří se jenom courali nočními ulicemi, jak mají vytloukat výlohy obchodů, a jeli spokojeně domů.
Gek dostal za dobrou práci tučnou odměnu, za kterou si mohl koupit nejenom televizi s dálkovým ovládáním a video, ale i vytouženou vodní postel.
A i když to už s Gekem nijak přímo nesouvisí - pro úplnost je nutné dodat, že Vasil dostal za tuto práci pamětní medaili od ministra vnitra a u svého bezpečnostně-informačního zaměstnavatele povýšil hned o dvě hodnosti. Díky kvalitní policejní dokumentaci se totiž podařilo spočítat, že se jen jim dvěma s Gekem podařilo za pouhý den vyprovokovat k nezákonnostem rekordních 135 osob, za jejichž pozatýkání a obvinění si policie mohla připsat čárku.
 


Vy, milí čtenáři, jistě omluvíte, že násilnické scény z brigády nejsou nijak zobrazeny. Uznejte, že vzhledem k tomu, že dnes má přístup k internetu kdekdo, nebylo by asi vhodné, aby tyto obrazy negativně působily např. na děti. Pokud na nich však přesto trváte, doplňte si tam cokoliv z novin.
17.10.2000
?subject=Č+G: 12.díl - Gek na brigádě'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
V tomto serálu vystupují pouze fiktivní postavy - záměrná podobnost s určitou konkrétní osobou, žijící v současnosti či minulosti, nebyla hlavním cílem autora.
přístupů od 18.4.2004: 5157

© Jaromír Suchý 1999 - 2015