Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Čuk a Gek

č+G: 16.díl - Čuk začíná opět podnikat

Čuk a Gek
Opakování:
V minulém díle jsme se dozvěděli, jak Boženka vyřešila problém nemoci šílených krav. (Možná, že teď někdo přijde s tím, že předchůdci slonů - mamuti - byli součástí jídelníčku našich předků od nepaměti, takže toto řešení bylo přece naprosto logické. Takové, co jsou až po bitvě generály, ale samozřejmě nemůžete brát vážně! Boženka byla zkrátka první a basta.)
Zatím jsme se ovšem nedostali k tomu, kde čerpal Čuk peníze na to, aby podobný výzkum mohl financovat - tedy v čem vlastně začal podnikat po svém návratu z Baham.
         
Hned první večer po příletu zaujala Čuka v TV zprávách informace o razii v jedné z tržnic, kde policie asijským prodejcům zabavila stovky kusů padělků značkového oblečení, a všechny tyto balíky s textilem pak skončily v místní spalovně. komín
V Čukovi se projevilo přirozené ekologické cítění, že je úplné barbarství ničit krásné nové oblečení, když je na světě spousta chudáků, kteří nemají co na sebe. A na tom založil své podnikání.
Nechal se v nejbližší spalovně zaměstnat jako topič a poté pokaždé, topič když policie přivezla krabice se zabavenými padělky značkového textilu, na poslední chvíli
nepozorovaně vyměnil některý z balíků, který mu dodali, za svůj vlastní. Policejní úředníci pak průzorem do pece sledovali pouze plameny, šlehající z toho, co se Čukovi podařilo právě nasbírat v popelnicích v okolí spalovny. "Ušetřené" padělky značkového oblečení poté Čuk opět prodal na černém trhu. černý trh
Svoje podnikání časem zdokonalil o občasné anonymní udání na stánkaře, kteří "jeho" zboží prodávají. Později přišel na to, že tato cesta je zdlouhavá a nejistá a tak navázal kontakt přímo s jistou policejní dvojicí, které poskytoval za pravidelný přísun kvalitního zboží do spalovny provizi z obratu.
<---- to jsou oni
Čuk na tom všem bohatl a bohatl a Boženka mezitím mohla nerušeně vědecky bádat.

Ani Asiati ale nejsou hloupí, a protože tušili od nového dodavatele padělků nějakou boudu, začali si všechno zboží, které jim prošlo rukama, označovat speciální barvou, viditelnou pouze pod ultrafialovým světlem.
To Čuk přirozeně netušil, a tak když jim potom jednu takovou (původně policií zabavenou a teoreticky spálenou) várku oblečení přivezl, ihned poznali, která bije, a milého Čuka zmlátili tak, že mu snad žádná kost v těle nezůstala celá.
~
V tomto místě měl původně tento díl seriálu končit.
O Čukově příběhu ze spalovny se však mezitím dozvěděli parlamentní poslanci, kteří okamžitě svolali svou mimořádnou schůzi a ve stavu legislativní krize zplodili speciální zákon, že policií zabavené padělky značkového textilního zboží už napříště nesmí být páleny, ale budou neodstranitelnou barvou označeny na vnitřní straně oděvu textem "Padělek značkového výrobku" a zdarma distribuovány charitativním organizacím.
S tímto řešením souhlasili také všichni výrobci značkových výrobků, protože jsou si dobře vědomi, že jejich pravé výrobky by si stejně nikdy žádný bezdomovec nekoupil.

07.02.2001
?subject=č+G: 16.díl - Čuk začíná opět podnikat'>Jaromír Suchý


Doplňující informace a poznámky:
V tomto serálu vystupují pouze fiktivní postavy - záměrná podobnost s určitou konkrétní osobou, žijící v současnosti či minulosti, nebyla hlavním cílem autora.
přístupů od 18.4.2004: 5401

© Jaromír Suchý 1999 - 2015