Voříšek
občasník pro Okříšky a okolí
Základní informace | Mapa | Statistiky | Vyhledávání | Služby | Kontakt
Hlavní rubriky:
Komentáře  [80]
Místní zajímavosti [3]
Co se děje v okolí [1]
Dokumenty [16]
Blog [10]
Webtipy [1]
Věřte - nevěřte (JPP) [8]

Archiv Voříška
z let 1999-2003
[168]

Seznam serverů
z okolí Okříšek


Spřízněné stránky:
Můj Lanškroun
Náš Liberec
Nerátky.cz (Neratovice)
Novojičínský Samizdat
Otevřené Úvaly
Radniční listy (opozice K.Vary)

Další oblíbené stránky

Stránky, týkající se zajímavých kulturních aktivit z okolí:
Fru Fru
Klub B Třebíč
Jezerel Thc
Zámostí - festival v Třebíči

Hlavní strana > Archiv 1999 - 2003 > Horácký salám

Drobnosti z vánočního čísla Zpravodaje z Okříšek č.4/2001

Vždycky jednou za čtvrt roku vychází nové číslo našeho Zpravodaje z Okříšek. Vydavatelé (pracovní skupina PR) se nikdy netajili tím, že jeho cílem je především psát o tom krásném, čeho naše radnice dosáhla, a přitom se taktně snaží zamlčet její "úspěchy" v uvozovkách.

Úvodní materiál tentokrát přináší společně s fotografií ministra, přestřihujícího slavnostní pásku, články o otevírání (historicky první) tělocvičny místní základní školy. To je jistě úspěch, ale jen malý důvod k oslavám - Zpravodaj totiž nepíše, z čeho se bude úvěr na tělocvičnu splácet (všechno souvisí s tím, jak naší obci vloni "pomohl" pan Tvarůžek od úspor).

Další částí zpravodaje jsou tradičně zprávy ze zasedání obecní rady a zastupitelstva. Jak už se u nás stalo dobrým lidovým zvykem, všechno, co je radnici nepříjemné, je potřeba co nejvíce ututlat. Není proto divu, že se např. z 19. zasedání zastupitelstva objeví toto usnesení:

zpravodaj 4/2001

Nikdo ze čtenářů takového textu samozřejmě netuší, o co na zastupitelstvu šlo (a že se vůbec nic neprojednávalo), ale nejdůležitější je, že se tam několikrát objevilo jméno největšího škůdce Okříšek - ing. Suchého. To už samo o sobě přece musí občanům stačit, aby si na něj plivli, až ho někde potkají. (Pro méně znalé zopakuji, že zastupitelé si za tuto svou bohulibou práci sami odhlasovali a vyplácejí odměny, což je ale zřejmě nezavazuje ani k tomu, aby nepřijímali nesmyslná usnesení. Poslední věta z uvedeného usnesení má totiž logiku jenom tady v Okříškách - zastupitelé mi v ní "nebrání" v tom, v čem nikomu vůbec nijak bránit nemohou. Neznalý občan si z toho má odnést nejspíš toto: přestože je ta svině Suchý pořád něčím otravuje, oni mu opět velkoryse vycházejí vstříc - to jsou ale hodní a laskaví zastupitelé!)

Obecní úřad (tedy především starostu a obecní radu) nijak netrápí, že jim byl podle tohoto usnesení uložen nějaký úkol (mají mi písemně odpovědět na mé otázky, týkající se působení pana Tvarůžka v Okříškách a možnosti šíření anonymních pomluv v kabelové televizi), a oni se na to klidně vykašlali. Přestože by plnění usnesení obecního zastupitelstva měl hlídat jeho kontrolní výbor (§119 odst 2 a) zákona o obcích 128/2000 Sb.), u nás to asi neplatí. Od doby konání zastupitelstva, z jehož usnesení je citováno, proběhly totiž dokonce už další dvě zasedání, ale nezaznamenal jsem, že by na nich kontrolní výbor upozornil na to, že předchozí usnesení dosud nebylo splněno.

V prosincovém Předkrmu jsem se zmiňoval, jak se jeden ze zastupitelů na celé Okříšky veřejně rozhořčoval, že jej jistý můj článek strašlivě urazil (chtěl jsem jím trochu odlehčeně upozornit na téma malého zapojení občanů při psaní do Zpravodaje). Tentýž zastupitel se pak v anketě na str. 21 nového Zpravodaje skromně chlubí:
"Myslím si o sobě, že mám smysl pro humor ... proto se snažím i důležité věci, většinou pomocí dvojsmyslů, obracet do volnější atmosféry, ve které se dá také hodně věcí vyřešit..."

Na několika stranách představuje svou činnost místní fotbalový oddíl. Informace o velmi dobrých sportovních výsledcích je však provázena nepříjemností - někdo jim ukradl sekačku na trávník za 100 tisíc. Hleďme - jistě další neklamné znamení, jak Okříšky pomalu získávají "vlastnosti" města. Taková sekačka na fotbalový trávník je spíš malý traktor - tedy nic, co se dá lehce strčit do kapsy. Pokud s ní mohl skutečně někdo nepozorovaně zmizet, muselo se přitom jistě dost lidí tvářit, jakože nic nevidí.

Na závěr jsem dostal od pana Zdeňka Ryšavého vánočně-silvestrovský dárek. Pod názvem "placená inzerce" tady vyšel jeho tzv. otevřený dopis (stejný, jaký mi dříve sám poslal), který on sám považuje také za omluvu za všechno, co o mně až dosud šířil, a nebyla to pravda.

(Tento text si samozřejmě nekladl za cíl referovat podrobně o obsahu všech 40 stran Zpravodaje - vybral jsem pouze to, co má bezprostřední vztah k předchozímu obsahu Voříška.)
26.12.2001
?subject=Drobnosti z vánočního čísla Zpravodaje z Okříšek č.4/2001'>Jaromír Suchý


přístupů od 18.4.2004: 5026

© Jaromír Suchý 1999 - 2015